Pôžičky.rej.sk - hľadáte nebankové úvery? Napr. pôžičky pre nezamestnaných?

» TU » obľúbená rýchla pôžička do 24 hodín

Pôžičky na bývanie

Informácie o pôžičke

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

Pôžička na bývanie je všeobecný výraz, ktorý označuje pôžičku, ktorej účelom je rekonštrukcia, zateplenie alebo oprava bývania.  Pôžičky na bývanie sú účelovými pôžičkami, je teda potrebné dokladovať ich použitie.  Výška splátok býva podmienená požičanou sumou a dobou splatnosti. Podrobnosti pozrite v článkoch pre jednotlivé banky.

Úver/hypotéka bez založenia nehnuteľnosti je snom mnohých ľudí, ktorí nie presne rozumejú, na akom princípe funguje trh s pôžičkami.

Aká je však najlepšia pôžička na bývanie? Ako už bolo spomenuté, najlepšia pôžička na bývanie je pôžička, ktorá je najlacnejšia. Tu je dôležité vedieť, ako takúto najlacnejšiu pôžičku nájsť, pretože banky sa prirodzene snažia ľuďom predať čo možno najdrahšiu pôžičku. S touto situáciou sa však dá pomerne efektívne bojovať.

V prvom rade je potrebné zdôrazniť, že porovnávať úrokové miery nie je práve najlepším spôsobom, ako sa dopracovať k najvýhodnejšej dostupnej pôžičke. Banky totiž pri hypotekárnych úveroch využívajú množstvo poplatkov, ktoré výrazne znižujú vypovedaciu hodnotu úrokovej miery. Našťastie tu však existuje efektívne riešenie. Banky majú pri svojich pôžičkách povinnosť zverejňovať ročnú percentuálnu mieru nákladov, ktorá sa udáva jednoduchou skratkou RPMN. Ročná percentuálna miera nákladov vám povie o pôžičke všetko, pretože zohľadňuje ako úrokovú mieru, tak aj všetky poplatky spojené s čerpaním pôžičky. Pri hypotekárnych pôžičkách ručiteľ nie je potrebný. Pri bežných spotrebných úveroch sa ručiteľ môže využiť. Prestavba bytu sa tak môže spraviť bez toho, aby človek bol nútený založiť vlastný byt. Od určitej výšky pôžičky sa však čerpať spotrebný úver neoplatí a je vhodné zvoliť hypotéku.

Pôžičková inzercia na tému Pôžičky na bývanie. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Ďalšie informačné zdroje

 • Pôžicka na bývanie ČSOB

  Pôžičku na bývanie od ČSOB môžete získať ak máte viac ako 18 rokov. Tento typ pôžičky je vhodný aktivity spojené s bývaním a rekonštrukciou...

 • Pôžička na bývanie Poštová banka

  Pôžička na bývanie je úver na prestavbu bytu či domu v rozmedzí 3 500 € do 20 000 € , s dobou splatnosti od 3 do 10 rokov a  mesačnou...

 • Pôžička na bývanie pre mladých

  Pôžička na bývanie pre mladých môže byť napríklad hypotekárny úver od viacerých bánk obmedzený vekom žiadateľa a výškou jeho príjmu s...

 • Pôžička na bývanie VÚB

  Pôžička na bývanie VÚB je názov pre viacero produktov VÚB, ktorých spoločným menovateľom je využitie finančných prostredkov na nadobudnutie,...

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Pôžičky na bývanie sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Texty na webe Pôžičky pre nezamestnaných sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.
Miniportál slúži iba ako rozcestník pri hľadaní informácií.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. webmaster.

Prevádzkovateľom stránky je spoločnosť TotalMoney s.r.o., so sídlom Levočská 866, Poprad 058 01; IČO: 45 657 122, DIČ: 2023080444, IČ DPH: SK2023080444 zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sro, vložka č.: 23317/P, spoločnosť nie je poskytovateľom úveru. Spoločnosť TotalMoney s.r.o., je sprostredkovateľom úveru – samostatný finančný agent, reg. č. 127292, udelené na základe povolenia Národnej banky Slovenska a vykonáva finančné sprostredkovanie na základe písomnej zmluvy s viacerými finančnými inštitúciami, tieto písomné zmluvy majú nevýhradnú povahu. Orgán dozoru: Národná banka Slovenska, Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava.

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X