Pôžičky.rej.sk - hľadáte nebankové úvery? Napr. pôžičky pre nezamestnaných?

» TU » obľúbená rýchla pôžička do 24 hodín

Pôžičky s ručitelom

Informácie o pôžičke

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

Pôžičky s ručením sú možnosťou ako získať väčší obnos peňazí za o niečo výhodnejších podmienok než pri pôžičkách bez ručenia. Toto platí pre banky a rovnako aj pre nebankové pôžičky.

Existujú dva základné typy :

 • pôžička s ručiteľom – spolu s vami ručí za zmluvné záväzky ďalšia osoba, väčšinou fyzická (neplatí to však bezvýhradne, pre určité typy je prípustná aj právnická osoba)
 • pôžička s ručením – ručíte nehnuteľnosťou (typicky pozemok, byt, dom), niekedy je možné ručiť aj iným cenným predmetov v zodpovedajúcej hodnote

Pôžičky s ručiteľom sú ľahšie získateľné u bánk, ale nájsť človeka, ktorá sa vám pod zmluvu podpíše, nie je vôbec jednoduché.

Ručenie je pre každú pôžičku extrémne dôležitým faktorom. Ručenie najviac ovplyvňuje cenu pôžičky. V podstate všetky pôžičky sú s ručením. Toto ručenie sa však líši od pôžičky k pôžičke. Niektoré ručenia dokonca za bežných okolností ani ručeniami nenazývame. Zoberme si napríklad také bežné spotrebné úvery. Pri nich nepotrebujete ani založiť nehnuteľnosť, ani ručiteľa. Napriek tomu za takúto pôžičku ručíte. Nie je to však majetok, ale vaša dôveryhodnosť. Banka vám požičia peniaze s tým, že do hry berie dôveru. Pokiaľ jej pôžičku prestanete splácať, banka vám nemôže zobrať auto či strechu nad hlavou, stratíte však u nej dôveru. Toto má za následok to, že banka vám už sotva niekedy požičia peniaze. A ešte sa navyše postará o to, aby o vašom rozhodnutí vykašlať sa na ňu vedeli všetky ostatné banky či dokonca nebankové spoločnosti.

Najlepším možným ručením, z pohľadu banky, je ručenie nehnuteľnosťou, či už je to ručenie pozemkom, domom alebo bytom. Ručenie autom do tejto kategórie nepatrí. Poďme sa pozrieť na to, prečo sú nehnuteľnosti takou dobrou zárukou.

Najlepšia záruku je stála. Napríklad autá rýchlo strácajú na svojej hodnote. Po pár rokoch je nové auto prakticky bezcenný kus šrotu. Nehnuteľnosti sú však presne opačné. S časom nehnuteľnosti získavajú na cene. Toto potvrdzuje história. Hoci v krátky časových úsekoch môže cena domov, bytov či pozemkov klesať. Z dlhodobého hľadiska je vždy minimálne stabilná. A toto presne banky potrebujú. Istotu, že za pôžičkou ručíte niečím, čo nikdy nestratí svoju hodnotu. Banky vám tak kedykoľvek môžu zabrať nehnuteľnosť, predať ju a získať požičané peniaze pekne naspäť.

Pozicky rucenie pozemkom, domov, bytom, chatou či inou nehnuteľnosťou sú naozaj výhodné. Ľudia by si ich však mali brať iba vtedy, keď sú si istí, že ich budú schopní bez problémov splácať. Pôžičky s ručiteľom sú potom alternatívou.

Pôžičková inzercia na tému Pôžičky s ručitelom. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Ďalšie informačné zdroje

 • Pôžičky s ručením nehnuteľnosťou

  Pôžičky s ručením nehnuteľnosťou ponúkajú bankové aj nebankové spoločnosti. Pri bankách sú nároky na klienta vyššie, odmenou za to sú...

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Pôžičky s ručitelom sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

2 reakcie na tému Pôžičky s ručením

 1. Andrej komentoval:

  Potrebujem si pozicat peniaze davam do zalohy stavebny pozemok kontaktujte ma na cislo 0902495028

 2. Blanka komentoval:

  Dobry den potrebujem sa informovat mam 4pozemky po 5arov;poskytujete pozicky aj na pozemky prosim kontaktujte ma :0917059222;

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Texty na webe Pôžičky pre nezamestnaných sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.
Miniportál slúži iba ako rozcestník pri hľadaní informácií.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. webmaster.