Pôžičky.rej.sk - hľadáte nebankové úvery? Napr. pôžičky pre nezamestnaných?

» TU » obľúbená rýchla pôžička do 24 hodín

Pôžičky pre mladých

Informácie o pôžičke

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

Pôžičky pre mladých alebo úver pre mladých je výraz, ktorý označuje pôžičku pre občanov mladších od istej hranice (tú možno stanoviť rôzne).

Pozor na zámenu s hypotékou pre mladých a mladomanželskou pôžičkou, tieto tiež majú vekové obmedzenie.

Produkt s názvom „pôžička pre mladých“ sa v ponuke slovenských bánk nevyskytuje a podobná situácia je aj pri nebankových spoločnostiach.

V každom prípadne je ale vhodné si uvedomiť, že mladý človek je pre ktorúkoľvek firmu vhodným zákazníkom a pri pôžičkách to patrí dvojnásobne.

Pre spoločnosti sa pôžičky pre mladých oplatia. Je veľmi výhodné, keď si zákazníkov zaviažu na dlhu dobu už ako mladých. Pretože sú v produktívnom veku a je nemalá šanca, že ich príjmy budú rásť. Ak rastú príjmy, tak rastie aj spotreba a teda šanca, že si požičajú znova sa príliš nezmenšuje.

Pôžička pre mladých

Pôžička pre mladých je v podstate hľadanie, ktoré vyznieva trochu do prázdna, ak hľadáte produkt presne s týmto názvom. Pre banky a aj nebankové spoločnosti, sú mladí ľudia s príjmom veľmi výhodní klienti. Ktorákoľvek spoločnosť vám poskytne pôžičku, najmä ak máte pravidelný príjem a nie prehnané očakávania čo sa výšky poskytnutých financi týka.

Úroky a RPMN nebudú patriť k tým najnižším (ale ani najvyšším), pravdepodobne budete klientom spoločností po prvý raz, takže budú trochu opatrné. Pri opakovanej žiadosti už môžu podmienky byť nastavené miernejšie.

Štát má rôzne ciele, ktoré by za normálnych okolností mať nemusel. Starostlivosť o jednotlivé skupiny populácie je však určitým štandardom, najmä v našej peknej Európe. Štát si jednoducho politickými a inými zadaniami stanovil, že niektoré skupiny ľudí sú dôležitejšie ako iné. Napríklad pre budúcnosť spoločnosti. Sem patria jednoznačne deti a potom napríklad ich rodičia. Alebo budúci rodičia. Štát sa tak snaží podporovať mladých ľudí, mladé rodiny, manželstvo  a tak ďalej. Pozicka/pozicky pre mladych môžu mať niekoľko podôb. Najdôležitejšie uver/uvery pre mladych sú však spojené s bývaním. Veď mladí ľudia musia najskôr vyriešiť práve tento problém, problém s osamostatnením sa od rodičov. A len málo ľudí má to šťastie, že sa im rodičia postarajú o bývanie. Drvivá väčšina mladých ľudí si musí zobrať na krk hypotekárne úvery.

Najmä spočiatku to majú mladí ľudia veľmi zložité. Na počiatku kariéry ľudia veľa nezarábajú a splácanie hypotéky nie je práve prechádzka ružovou záhradou. Hypotekárne úver/úvery sa však štát snaží pre mladých ľudí zvýhodniť. V súčasnosti tak robí v spolupráci s bankami. Štát hypotekárne úvery dotuje. Znižuje úrokovú mieru o 2 percentá. Banky sa pridávajú ďalším jedným percentom. Nevýhodou je to, že táto forma podpory od štátu trvá iba po dobu jedného roka.  To väčšinou však stačí, aby štát odbremenil  ľudí od najväčších problémov na začiatku. Hypotekárna pôžička s dotáciou pre mladých však nie je určená pre všetkých. Jej cieľová skupina je obmedzená. Nárok na túto podporu majú iba ľudia do 35 rokov, ktorých mesačný príjem je nižší ako 1,3 násobok národného priemeru.

Ďalšou cestou, ako získať pomoc od štátu, je využiť manželskú pôžičku. Mladomanželská pôžička je výhodným spôsobom, ako si napríklad financovať vybavenie domácnosti pôžičkou s výhodnými úrokmi. Manželská pôžička je takisto dotovaná štátom.

Pôžičková inzercia na tému Pôžičky pre mladých. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Pôžičky pre mladých sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Texty na webe Pôžičky pre nezamestnaných sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.
Miniportál slúži iba ako rozcestník pri hľadaní informácií.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. webmaster.